Zelfbediening in de bib van Maaseik
Vernieuwde bib met zelfbedieningsbalies in Maaseik
Sinds zaterdag 19 december 2009 beschikt de bib van Maaseik over 4 zelfsbedieningsbalies. Bibliotheekgebruikers lenen hun materialen volledig zelfstandig uit via één van deze balies. Betalingen gebeuren met behulp van een betaalautomaat. De bediening van de zelfbedieningsbalies is heel eenvoudig.
Een stap-voor-stap handleiding vind je hier in pdf. De gedrukte folder is beschikbaar in de bibliotheek. Vraag ernaar!
Een hierbij horende nieuwigheid is de ‘net terug’-kast. Alle materialen die daar staan, kan men meteen weer ontlenen.
In de buurt van de zelfbedieningsbalies bevindt zich een nieuwe klantenservicebalie, waar personeel aanwezig is om bezoekers van dienst te zijn met vragen over lidmaatschap en uitleningen, het aanvragen en afhalen van reservaties of interbibliothecaire aanvragen, inhoudelijke vragen over collecties, aanmeldingen voor internetgebruik,…
Er werden ook twee nieuwe infopunten voorzien in de jeugdafdeling en in de vernieuwde leeszaal.
De bib was 5 dagen gesloten om het nieuwe systeem te installeren en uitgebreid te testen. Meteen werd van deze gelegenheid gebruik gemaakt om ook de indeling van de bib een restyling te geven.
Beneden bevindt zich de vroegere volwassenenafdeling, waar iedereen nu terecht kan voor het ontlenen en inleveren van alle materialen. Je treft er de volgende collecties aan: alle fictieboeken, luisterboeken en informatieve materialen voor volwassenen, adolescentenboeken, speelfilms en televisieseries op DVD, stripverhalen en graphic novels. Verder kunnen de bezoekers er gebruik maken van 5 internetcomputers en 3 computers om de catalogus te raadplegen. Ook de klantenservicebalie bevindt zich in deze ruimte.
In de jeugdafdeling, die ook op de gelijkvloers gevestigd is, staan alle materialen voor kinderen tot 12 jaar bij elkaar, met uitzondering van de stripverhalen. Nieuw is de mooi ingerichte peuterhoek aan de ingang.
De eerste verdieping werd volledig vernieuwd. De vroegere vergaderzaal werd omgeturnd tot een muziekafdeling. Hier bevindt zich niet alleen de uitgebreide cd-collectie, maar ook Dvd’s en een aantal boeken.
De vroegere AVM-afdeling doet nu dienst als leeszaal, maar je zou het ook een belevingsruimte kunnen noemen. Bezoekers kunnen hier namelijk in alle rust dagelijks één of meer van de zeven kranten lezen, tijdschriften raadplegen of muziek beluisteren. Nieuw is dat men daarbij ook kan genieten van een kopje koffie of thee.
Doordat de klassieke uitleenactiviteiten wegvallen, krijgt het personeel meer tijd om bezoekers die dat wensen van dienst te zijn. Informatiebemiddeling op maat krijgt vorm, net als acties voor doelgroepen en last but not least, uitbreiding van de openingsuren, zonder dat daarvoor extra personeel nodig is! Een fotoverslag van de opening (plus alle voorbereidingen) vind je via de fotopagina van de bib: http://picasaweb.google.be/BibliotheekMaaseik
(Deze bibliotheekvernieuwing vond plaats met ondersteuning van het Provinciebestuur Limburg en van het Provinciaal Steunpunt voor Limburgse Bibliotheken)